Dette er Vegard Harms tips til livsstilsendring
Harm har gått fra å være «kongen av jojo-trening» til faste treningsvaner. Her deler både han og ekspertene sine beste tips for å holde på motivasjonen og få vaner som varer.
Tren før jobben! Du våkner og er pigg og opplagt til å yte maks på jobben. Eller kanskje du har anledning til å trene i lunsjen noen dager i uken. Du kan også trene mer i helgene når du har bedre tid
Med Vektklubb får du et personlig vektprogram, kaloridagbok for mat og trening, kaloriberegnede oppskrifter og artikler som motiverer til en sunn livsstil.
Du kan nå betale med
*Medlemskapet fortsetter å løpe etter bindingstiden inntil du selv sier det opp.
Harm har gått fra å være «kongen av jojo-trening» til faste treningsvaner. Her deler både han og ekspertene sine beste tips for å holde på motivasjonen og få vaner som varer.
Har du tatt ferie fra det sunne livet i julen? Med disse enkle tipsene får du en bedre start på det nye året.
Et av triksene er å legge det opp slik at du slipper å tenke på når eller om du i det hele tatt skal trene.
Jeg er ei jente på 34 som lurer på om jeg trener ok eller om jeg må trene styrke i tillegg. Dette er min "normaluke": sykler ute (om sommeren) eller går på ski (om vinteren) cirka en time i raskt tempo, 45 - 60 minutter svømming, to gåturer med staver à 60 min hver. Jeg trener da fire av syv dager i uken (tirsdag/torsdag og to økter i helgen). Imidlertid gjør jeg ingen styrkeøvelser. Jeg er småbarnsmor i full jobb med alt det innebærer og føler jeg har funnet et opplegg som fungerer nå for meg tids- og ressursmessig.<br />Gjør av og til noen styrkeøvelser hjemme, men synes det er vanskelig å ha et fast opplegg på dette. Er det nok med den treningen jeg gjør eller bør jeg legge inn styrketrening? (Har gått ned fra 88 til 78 kilo, skal ned til 68 kilo.)<br />Mvh Hanne